Chránítko na mapy

chránítko na mapy

Chránítko celkové

Chránítko je uzpůsobeno tak, aby v případě nepoužívání mapy došlo k jejímu plnému zakrytí. Uvnitř chránítka, na jeho vnitřní straně jsou všity dvě celuloidové tabulky, které jsou určené k ochraně složené mapy a na pravé z nich je natištěna centimetrová síť. Na zadní straně chránítka se pak nachází dvě poutka pro přichycení popruhu přes rameno, pásek pro možnost připnutí k blůze a v horní části se pod knoflíkem nachází malá kapsa pro umístění universálního měřítka.

chránítko na mapy

Na popruhu se nachází malá posuvka, díky které bylo možné nastavit vzdálenost zavěšené mapy. Pod celuloidovými tabulkami se pak nachází několik značení, v první řadě je zde na obou kožených částech chránítka umístěno razítko dělostřeleckého pluku 8 a v druhé řádě  zde najdeme podpis majitele. V místě pro uložení universálního měřítka se na jeho horní části nachází vojenské značení v podobě vyraženého lva a roku.

Značení

Značení lvíček

Na obrázku níže je vyobrazeno universální měřítko.

Dělostřelectvo Delostrelectvo Dělostřelectvo.cz Delostrelectvo.cz Blůza Chránítko na mapy Sako Přilba vz. 20 Uniformy 1. Republiky Výstrojní součástky Dělostřelecký pluk 331 Měřický Válečné období Poválečné období Současnost Dělostřelecké insignie Dělostřelectvo Blůza Chránítko na mapy Sako Přilba vz. 20 Uniformy 1. Republiky Výstrojní součástky Dělostřelecký pluk 331 Měřický Válečné období Poválečné období Současnost Dělostřelecké insignie Dělostřelectvo Blůza Chránítko na mapy Sako Přilba vz. 20 Uniformy 1. Republiky Výstrojní součástky Dělostřelecký pluk 331 Měřický Válečné období Poválečné období Současnost Dělostřelecké insignie Dělostřelectvo Blůza Chránítko na maMěřítko celé zezadu